prodaja@stozacibrid.com hr@hardtechnique.com vjeko.kovacicek@coolintunit.com info@tehnikhard.net mail@coolintunit.com webmaster@stozacibrid.com admin@hardtechnique.com tehnikhard.net web.stozacibrid.com www.coolintunit.com

Prijavite se na drugi online tečaj „Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata“

4. travnja 2017.

Nakon što je tečaj u ožujku upisalo više od 1500 sudionika, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, u okviru projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“, organizira drugo održavanje MOOC-a „Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata“.  Prijave su otvorene do 21. travnja 2017. godine, a tečaj počinje 14. travnja i trajat će do 26. svibnja 2017. godine. 

Svi zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti u sustavu Moodle, dok je za sudionike projekta e-Škole obavezna prijava u CSUED sustav, a zatim u sustav Moodle pomoću AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

Tečaj mogu upisati i polaznici koji su pohađali istoimeni tečaj u prvom održavanju (od 1. ožujka do 12. travnja 2017.), a nisu ga uspješno završili. Eventualno priznavanje aktivnosti polaznika realiziranih u prvom održavanju tečaja, s ciljem stjecanja značke u drugom održavanju nije moguće. Svi polaznici kreću od početka i imaju iste uvjete za realizaciju aktivnosti za uspješno završavanje tečaja.

Cilj tečaja je naučiti polaznike kako primijeniti odabrane suvremene nastavne metode i tehnologije, a fokusiran je na istraživačku, problemsku i projektnu nastavu te tzv. igrifikaciju kako bi nastavni sat bio usmjereniji na učenika. Polaznici će imati priliku naučiti kako koristiti brojne digitalne alate, portale i simulacije, a upoznat će se i s konceptom e-Škole scenarija poučavanja i njihovom primjenom u nastavi.

Tečaj je podijeljen na četiri poglavlja:

  • Obrazovni trendovi za suvremenu nastavu u kojem se obrađuje istraživačka, problemska i projektna nastava te tzv. igrifikacija.
  • Odabrani digitalni alati za primjenu u nastavi koji sadrži opise i video upute alata Moovly, Kahoot, Piktochart, Coggle, Stelarium, Space Telescope Designer i Scratch.
  • Odabrani digitalni portali i simulacije za primjenu u nastavi koji sadrži opise i video upute za Science Kids, BioDigital Human, 100 000 Stars, PhEt, Portal Nikola Tesla, Google Earth, NASA’s Eyes i Brain POP.
  • e-Škole scenariji poučavanja u kojem se opisuje koncept scenarija i njihove primjene u nastavi. Scenariji poučavanja sadrže ideje za kreativnu primjenu suvremenih pedagoških metoda i IKT-a u nastavi. Ovaj koncept može biti zanimljiv raznim profilima obrazovnih stručnjaka, ali naglašavamo kako se u okviru pilot projekt e-Škole razvijaju scenariji poučavanja za matematiku, fiziku, kemiju i biologiju, za 7. i 8. razred osnovne škole te 1. i 2. razred srednje škole.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova.