Na sastanku Radne skupine na projektu e-Sveučilišta, 11. rujna 2024. predstavljena je oprema dodijeljena kroz pilot istraživanje. Pet modela opreme predstavili su zaposlenici i studenti s hrvatskih sveučilišta i fakulteta koji sudjeluju u provedbi pilot istraživanja primjene multimedijske opreme.
Profesor dr. sc. Mirza Žižak i student 3. godine Vedran s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu predstavili su “studio B”, prostor u koji je oprema postavljena te podijelili primjere primjene opreme u vidu podcasta, odnosno vlogcasta te dosadašnje iskustvo i planove za aktivno uključivanje studenata/ica i ostalih kolega za aktivno korištenje dodijeljene opreme.
Nakon Medicinskog fakulteta, u prijenos su se uključili kolegice i kolega s Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te predstavili integrirani studio za snimanje (tzv. studio in the box).
Stručnjak za IT podršku i voditelj Ureda za e-učenje, Marko Poletto predstavio je proces dostave, postavljanja i značajke opreme te istaknuo podršku CARNET-ovog tima za multimediju.
Profesorica dr. sc. Snježana Kužir prikazala je materijale napravljene dostavljenom opremom, audiovizualne upute za pristup ispitu koji znatno olakšavaju studentima/cama pripremu za ispit te govorila o iskustvu sudjelovanja u pilot istraživanju i značaju edukacija i podrške od strane Srca i CARNET-a te povezivanje zajednice praktičara kroz pilot istraživanje i dijeljenje primjera dobrih praksi.
U predstavljanje se uključila i knjižničarka Jovana Ivanić koja je predstavila web stranice s planom demonstracije studija ostalim profesorima i studentima te plan edukativnih aktivnosti za korištenje studija.
Doc. dr. sc. Andrija Bernik i stručnjak za IT podršku Branimir Kolman sa Sveučilišta Sjever te izv. prof. dr. sc. Marin Bugarić s Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu predstavili su multimedijske dvorane A i B detaljno prikazavši dodijeljenu opremu (značajke kamere, zumiranja i praćenja govornika, mikrofona i prebacivanja ekrana) te najavili planirane aktivnosti s dodijeljenom opremom i podijelili dosadašnja iskustva u korištenju prilikom obrane radova i konferencijskih događanja.
Zaključno, stručnjak za IT podršku Bojan Crnkvoić s Fakulteta za matematiku Sveučilišta u Rijeci predstavio je prijenosni studio za snimanje i govorio o značajkama dodijeljene opreme te istaknuo fleksibilnost korištenja, ali i potrebe za manjom nadogradnjom (npr. manja prijenosna torba ako nije potrebno prenositi cijeli set). Izv. profesorica, dr. sc. Vedrana Mikulić Crnković s istog fakulteta predstavila je plan korištenja koji će se, osim u online kolegiju koji se izvodi kroz međunarodni program XX, koristiti i za aktivnosti popularizacije znanosti te u skorašnjoj manifestaciji Noć istraživača.
U zaključku su i same koordinatorice pilot istraživanja iz CARNET-a i Srca pohvalile izniman angažman sudionika pilot istraživanja, povezivanje u zajednicu praktičara, dijeljenje znanja i iskustva te dodatni angažman koji je nadilazio ciljeve samog istraživanja.